full page

Овочеві культури


З понад двох десятків регуляторів росту овочевих культур, зареєстрованих в Україні, найбільш апробованими та поширеними є два препарати ТОВ «Високий врожай» - Івін та Емістим С.


Прекрасні результати при вирощуванні огірків і томатів показує також нова наша розробка – регулятор Домінант. Він забезпечує прибавки врожаю на 40-50% більші ніж Емістим С, а плоди, вирощені за його застосування, містять більше сухої речовини, цукрів і вітаміну С.


В результаті застосування регуляторів росту рослин:


  1. Підвищується енергія проростання і польова схожість насіння в середньому на 5-10%, перцю солодкого на 10-25%. Інтенсифікується розвиток рослин у початковий період: посилюється ріст зародкового кореня і вторинної кореневої системи, швидше збільшується площа листя та зростає вміст хлорофілу в них. В результаті молоді рослини інтенсивніше засвоюють вологу та мінеральні ементи. Підвищується стійкість рослин до хвороб та температурних стресів.
  2. Розсада має добре сформовану будову, менше травмується при пересаджуванні на постійне місце вирощування. Процент рослин, що прижилися, досягає 95-96%. Застосування регуляторів росту практично усуває основний недолік розсадного способу у порівнянні з посівним – меншу стійкість рослин та зрідженість посівів.
  3. Масове цвітіння розпочинається на 2-5 діб раніше. Число квіток і зав’язей зростає на 15-25%. У огірків підсилюється ріст бічного огудиння та змінюється співвідношення чоловічих і жіночих квіток на користь останніх.
  4. Дозрівання плодів наступає на 2-7 доби раніше. На 20-40% збільшується вихід ранньої продукції. Загальний врожай зростає на 15-25%
  5. Поліпшується якість вирощених плодів і коренеплодів: збільшується вміст сухої речовини, вітамінів, суми цукрів. Підвищуються розміри та вага плоду.
  6. Настає одночасне дозрівання плодів та підвищується їх стійкість до механічних пошкоджень, що сприяє підвищенню рентабельності машинного збирання.
  7. Зберігається сортова типовість овочевих культур завдяки зменшенню в рослинах спонтанних мутацій і мутацій, викликаних пестицидами. Тому наші препарати, зокрема, можна рекомендувати для застосування в насінницьких господарствах на батьківських лініях гібридів

При вирощуванні овочів регулятори росту застосовують для обробки насіння і обприскування вегетуючих рослин.


1. Насіння овочевих культур обробляють регуляторами росту двома способами:2. Посіви при безрозсадному способі вирощування обприскують:3. При вирощуванні розсади додається ще обприскування:


4. На насіннєвих посівах регуляторами росту рослин обприскують:


Витрати води при приготуванні розчину для замочування насіння однакові для всіх культур і становлять 2л на 1кг насіння.


Час замочування насіння у розчинах Емістиму для всіх культур — 6 годин.


Витрати води при обприскуванні посівів — згідно до технології, прийнятої в господарстві.


Розсаду перед висадкою в ґрунт рясно обприскують розчином 0,01г Івіну або 1мл Емістиму С в 10л води чи замочують в таких розчинах на 1-2 години.