full page

Ріпак


Переваги культури


Ріпак перспективна продовольча, технічна і кормова культура. Площі посівів ріпаку в Україні стрімко зростають. Вагомим чинником цього росту є збільшення виробництва біологічних видів пального. Використання пального з олії ріпаку стає економічно доцільним за досить високого рівня врожайності культури. Врожайність насіння ріпаку може досягати 40-55 ц/га, в той же час фактична врожайність в Україні залишається низькою одним з ефективних факторів підви­щення продуктивності озимого і ярого ріпаку є використання в технологіях його вирощування регуляторів росту рослин.


Передпосівна обробка насіння


Обробку насіння регуляторами росту поєднують з протруєнням, додаючи їх в робочий розчин пестицидів. Норми витрат регуляторів на 1 тонну насіння становлять: ТРЕПТОЛЕМ - 20мл, ВЕГЕСТИМ (NEW) - 250 мл.


Обприскування посівів


Оптимальною для обприскування посіви ріпаку є фаза бутонізації рослин. Слід враховувати, що ріпак зберігає високу чутливість до регуляторів росту від фази розетки до фази бутонізації. Тому терміни обприскування його посівів регуляторами росту не є критичними як, наприклад, у колосових зернових.


Норми витрат регуляторів на 1 гектар становлять: ТРЕПТОЛЕМ - 15мл, ВЕГЕСТИМ (NEW) - 60мл.


На підвищених агрофонах дозу внесення збільшують в 1,5 рази.


Ефективність


Обробка насіння ріпаку регуляторами росту з наступним обприскуванням посівів підвищує врожай насіння на 15-25%, вміст олії на 3-5%, вихід олії на 25-40%.


Вирощування Ріпака