full page

Виноград


У виноградарстві регулятори росту використовуються у двох напрямках: для підвищення продуктивності плодоносних насаджень і поліпшення кондиції саджанців.


Плодоносні насадження винограду обприскують перед початком цвітіння регулятором росту Емістим С з нормою витрат 50 мл/га. Під дією препарату врожайність ягід зростає на 15-25% та на 0,6-1,5% підвищується вміст в них цукрів. Поліпшується товарний вид: збільшується розмір китиць та їх щільність. Обприскування Емістимом С позитивно впливає на стан кущів, зокрема на міру визрівання приросту.


При вирощуванні саджанців застосовується стимулятор укорінення Чаркор і регулятор росту Агростимулін.


Нарізані заздалегідь живці винограду занурюють на 3-5 см у 0,1% водний розчин Чаркору, витримують там 24 години при температурі 20-25°C, промивають водою і висаджують в шкілку.


У живців, оброблених Чаркором, кількість коренів у порівнянні з контролем збільшується у 1,2-1,4 рази, довжина приросту і його діаметр підвищуються на 8-10% і 10-15%, відповідно. В результаті вихід стандартних саджанців збільшується на 15-25%.


Коли на живцях з’являєься 4-5 листків, їх обприскують 0,05% розчином Агростимуліна. В результаті довжина приросту зростає ще на 25-30%, його діаметр на 8-12%, а вихід стандартних саджанців від спільного застосування Чаркора і Агростимуліна досягає 50-55%.